Välkommen till AllJob!

Vi arbetar på uppdrag av Arbetsförmedlingen med att stödja dig som arbetssökande hela vägen till jobb.
Låt oss matcha dig med din framtida arbetsgivare!

Stöd och matchning

Stöd och matchning erbjuds till dig som kan jobba men kanske varit utan arbete en längre tid. 

Du måste också vara med i något av arbetsförmedlingens program.

Vad gör vi?

Vi utgår från dina behov av hjälp och önskemål av tjänsten. Vi väljer aktiviteter ur Arbetsförmedlingens Verktygslåda.
Vi hjälper dig till exempel med:
- att skapa nya ansökningshandlingar,
- att leta efter lediga jobb och att söka jobb,
- förberedelser inför anställningsintervju,
- med att leta efter utbildningar och att söka utbildningar.

Stöd o matchning

Anmäl dig till
Stöd och matchning

Arbetsförmedlingen bedömer om stöd och matchning är lämpligt för dig, och vilken nivå som passar dig bäst. Kontakta Arbetsförmedlingen.

Välj leverantör!

Skriv i sökfältet AllJob. 

Då hittar du oss och på vilka orter vi finns.

Spela videoklipp

Kundomdömen

"Jag skrev in mig på Stöd och matchning på AllJob på distans. Efter ett par månader så ordnade AllJob ett jobb till mig som handledare. Tack AllJob för att ni hjälpte mig så jag fick ett arbete!"
AllJob_kvinnlig_medarbetare
Eva
Handledare
"Jag kontaktade AllJob precis när de startade. Jag fick komma på anställningsintervju.
Tack AllJob för att ni hjälpte mig till jobb!"
Mikael_STOM
Senudin
Jobbagent

Vårt team

Anna Ebers

Anna Ebers

VD

0760-33 41 33
anna.ebers@alljob.se

Mikael_STOM

Göran Wallin

Jobbagent
Visby

0760-23 83 26
goran.wallin@alljob.se

AllJob STOM

Rasha Renedel

Handledare

0760-33 41 33
rasha.renedel@alljob.se

Jessica Lindholm

Studie- och yrkesvägledare

0760-24 64 27 jessica.lindholm@alljob.se

Eva Thelin

Handledare
Västervik

0760-23 84 43
eva.thelin@alljob.se

Stöd och matchning

Saad Hussein

Handledare
Ljungby

0760-33 79 43
saad.hussein@alljob.se

Mikael_STOM

Mickael Berg

Handledare
Ljungby

0760-33 79 43
mickael.berg@alljob.se

Stöd o matchning

Mikael Leijon

Handledare
Motala

0760-34 34 58
mikael.leijon@alljob.se

Mikael_STOM

Adam Leijon

Jobbagent
Motala

0760-34 34 58
adam.leijon@alljob.se

Mikael_STOM

Nuur Hussein

Handledare
Gävle

070-0009840, 010-1600630 nuur.hussein@alljob.se

Mikael_STOM

Zaher Mari

Handledare
Gävle

010-1600630
zaher.mari@alljob.se

AllJob_kvinnlig_medarbetare

Ny medarbetare

Studie- och yrkesvägledare

0760-xx xx xx xxxxx.xxxxxxxxx@alljob.se

Mikael_STOM

Abdulahi Abdulle

Handledare
Göteborg

010-3332075
abdulahi.abdulle@alljob.se

Mikael_STOM

Adam

Handledare
Göteborg

0760-xx xx xx xxxxx.xxxxxxxxx@alljob.se

AllJob_kvinnlig_medarbetare

Lotta

Handledare
Visby

0760-xx xx xx
xxxx.xxxx@alljob.se

AllJob_kvinnlig_medarbetare

Ny medarbetare

Studie- och yrkesvägledare

0760-xx xx xx xxxxx.xxxxxxxxx@alljob.se

Fler medarbetare är på väg in.....

Vi finns på - eller snart på - följande orter

Kontakta oss

Välkommen att kontakta oss!

Vi finns på flera orter. Klicka på orterna ovan så hittar du oss!

Huvudkontor

Smedjegatan 3, Ljungby
Växel: 0760-33 41 33
Email: info@alljob.se

Öppettider

Måndag - Torsdag:
Telefontider: 08:00-16:00
Besökstider: 9:00-13:00